ROCZNIK 2003: Ciężka runda w Lidze Wojewódzkiej

Drużyna Trampkarza Starszego MKS Olimpii Koło rocznik 2003 prowadzona przez trenera Damiana Fogiel w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 występowała w nowo utworzonej I Lidze Wielkopolskiej Trampkarza C1. W lidze tej uczestniczyły najlepsze drużyny ze wszystkich okręgów województwa wielkopolskiego po sezonie 2016/2017. Podopieczni trenera Damiana Fogiel przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów.

W sezonie 2017/2018 Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zdecydował o utworzeniu Ligi Wojewódzkiej. Wcześniej w tej kategorii wiekowej nie istniały rozgrywki na tym poziomie. W rozgrywkach uczestniczyły najlepsze drużyny z całego województwa wielkopolskiego po sezonie 2016/2017, w tym wicemistrz konińskiej klasy okręgowej trampkarza młodszego C2 z grupy mistrzowskiej czyli MKS Olimpia Koło.

"Cała runda jesienna miała specyficzny przebieg. Kadra trampkarza starszego liczyła jedynie 19 zawodników. O ile początek sezonu nie wskazywał na problemu kadrowe, które pojawiły się po 3 meczu, do słabszej dyspozycji przyczyniły się kontuzję kluczowych zawodników oraz czerwone kartki, gdzie zawodnicy zostali ukarani pauzą aż na 4 mecze. Zdarzało się, że jadąc na mecz np .z Górnikiem Konin miałem do dyspozycji dziesięciu swoim zawodników wspartych czterema z rocznika młodszego. Oczywiście byliśmy cieniem samych siebie, Nie przypominaliśmy siebie charakterem gdzie zawsze walczyliśmy do ostatniej minuty każdego spotkania. Dopiero gdy wszystko wróciło do normy, zawodnicy wyleczyli swoje urazy oraz minęły kary za czerwone kartki byliśmy w stanie odbić się od dna i wygrać dwa kolejne mecze z 1:0 Astrą Krotoszyn na wyjeździe i z Centrą Ostrów Wielkopolski 4:2 u siebie. Tą drużynę stać zdecydowanie na więcej. Mocno w nią wierze i jestem pewien, że runda wiosenna w Lidze Wojewódzkiej będzie zdecydowanie lepsza" - podsumował trener Damian Fogiel, który prowadził drużynę do końca października.  

Najskuteczniejszym zawodnikiem Olimpii Koło w rundzie jesiennej był Filip Kostrzewa strzelec 6 bramek.

TABELA RUNDY JESIENNEJ I LIGI WIELKOPOLSKIEJ TRAMPKARZA STARSZEGO C1 w sezonie 2017/2018:

Lp. DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI
1.  LECH II Poznań   39   93-11
2.  GÓRNIK Konin   33   60-20
3.  SKP SSP Cienin Zaborny Słupca   26   39-33
4.  VICTORIA Września   23   23-30
5.  OSTROVIA Ostrów Wielkopolski   21   40-36
6.  MKS OLIMPIA Koło     9   12-65
7.  ASTRA Krotoszyn     8   20-48
8.  CENTRA Ostrów Wielkopolski     6   16-66

Kadra MKS Olimpii Koło w rundzie jesiennej:

Antkiewicz Kamil, Darul Marcin, Górlaga Kacper, Kapuściński Cristian, Kostrzewa Filip, Klimczak Kacper, Kucharski Olaf, Maciaszek Kuba, Marciniak Adam, Nijak Mateusz, Nuszkiewicz Jakub, Olejnicki Mateusz, Ossowski Olaf, Poliński Wiktor, Połomski Kacper, Rybczyński Mateusz, Rosiak Bartłomiej, Sosnowski Igor, Szelewski Jakub, Walczak Dawid, Woszczyński Marcel

Trener drużyny: Damian Fogiel