SENIORZY: Kontrowersyjna decyzja sędziego przyczyną przegranej z Lubuszaninem Trzcianka

W sobotę 7 marca na głównym boisku Stadionu Miejskiego w Kole drużyna seniorów MKS Olimpia Koło (trener Tomasz Mikusik) rozegrała awansem spotkanie z 25 kolejki IV ligi wielkopolskiej z Lubuszaninem Trzcianka.

Kolanie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 9 minucie po szybkim odbiorze piłki na połowie przeciwnika dwójkową akcje rozpoczęli Dawid Zawadzki i Patryk Olczyk, gdzie ten drugi mocnym strzałem po ziemi z 10 metrów pokonał bramkarza rywali.

Lubuszanin próbował atakować, jednak defensywa kolska była bardzo skuteczna. W końcówce I połowy w celu zdobycia bramki prze gości pomógł im .... sędzia główny spotkania pan Bartłomiej Zywert. W 42 minucie sytuacji pod bramką Olimpii, goście oddali pod rząd aż trzy strzały. Najpierw obronił bramkarz Olimpii Bartosz Kordylewski, następny strzał wylądował na poprzeczkę, natomiast trzeci strzał w zamieszaniu rzekomo według głównego sędziego ręką obronił obrońca Olimpii Konrad Cieślak, za co dostał czerwoną kartkę. W materiale wideo jaki posiadamy ciężko stwierdzić gdzie i co widział sędzia. My stwierdzamy że kolanin obronił strzał.... głową, a tak dokładnie dostał piłką w twarz. Sędzia podyktował rzut karny, który goście egzekwowali skutecznie. I połowa skończyła się remisem 1:1.
Grając w dziesiątkę ciężko nawiązać równą walkę. Kolanie skutecznie i bardzo mądrze bronili się, jednak w 73 minucie spotkania po indywidualnej akcji zawodnika gości, pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Piotr Przygocki.

W końcówce meczu Lubuszanin cofnął się na własną połowę, czego efektem był m.in. rzut wolny z 25 metrów. W pole karne zawędrował nawet bramkarz Olimpii Bartosz Kordylewski. Skuteczna obrona gości sprawiła, że zdążyli jeszcze wybić piłkę ze swojego pola karnego i po przebiegnięciu ok. 50 metrów przez zawodnika gości Marcina Urbańskiego skierował piłkę do pustej bramki.

Mecz mógł się bardzo podobać zgromadzonym w tym dniu kibicom. Cały pojedynek niestety popsuł sędzia główny tego spotkania. Nie wiadomo jak potoczyła by się II połowa gdyby nie było rzutu karnego i czerwonego kartki dla Konrada Cieślaka.

Zarząd Klubu wystosował odpowiednie pismo do wydziału dyscypliny WZPN o anulowanie czerwonego karki. Szkoda, że nie można cofnąć podyktowanego rzutu karnego ....... 

   

MKS OLIMPIA Koło - LUBUSZANIN Trzcianka 1:3 (1:1)

1:0 - Patryk Olczyk (9')

1:1 - Rafał Matyjka (44' - rzut karny)

1:2 - Piotr Przygocki (73')

1:3 - Marcin Urbański (90'+4)

MKS Olimpia Koło zagrała w składzie:

Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Kacper Cieślak, Mikołaj Czajka, Adam Kozajda, Konrad Lewandowski, Adam Ciesielski (80' Bartosz Uliński), Mikołaj Makarowicz (85' Krystian Jaroszewski), Patryk Olczyk, Dawid Zawadzki (62' Bartosz Fret), Szymon Bartosik, Mikołaj Czajka

Trener drużyny: Tomasz Mikusik

Kierownik drużyny: Marcin Kazimierski