SENIORZY: Podsumowanie sezonu IV ligi wielkopolskiej 2018/2019

Drużyna MKS Olimpii Koło prowadzona przez trenera Tomasza Mikusika w sezonie 2018/2019 po wywalczeniu Mistrzostwa w sezonie 2017/2018 występowała w IV lidze wielkopolskiej.

W 38 spotkaniach kolanie zdobyli łącznie 21 punktów, wygrywając pięć spotkań, sześć remisując i 27 przegrywając.

Runda wiosenna była zdecydowanie lepsza niż jesienna. Jesienią kolanie zdobyli zaledwie 5 punktów. Wiosną kolanie spisywali się zdecydowanie lepiej, jednak nie aż tak skutecznie, aby wywalczyć utrzymanie na poziomie zreformowanej IV ligi.

Zaznaczyć trzeba, że Olimpia Koło była najmłodszą drużyną IV ligi wielkopolskiej ze średnią wieku 20,2 lata.

 W gronie najskuteczniejszych zawodników należy wyróżnić Macieja Rojewskiego, który zdobył 7 bramek (wszystkie w rundzie jesiennej) oraz Patryka Olczyka i Bartosza Kowalskiego którzy wiosną wzięli na swoje barki zdobywanie bramek (po 6 trafień).

"Nie jestem usatysfakcjonowany z podpisu braku utrzymania w IV lidze. Uważam że drużyna seniorów Olimpia koło powinna grać w rozgrywkach czwartoligowych. Umożliwia to lepszy rozwój dla młodych zawodników. Dla mnie osobiście to nie jest porażka tylko motywacja do dalszej cięższej pracy. Nasz zespół zajął bardzo wysokie pierwsze miejsce w PRO JUNIOR SYSTEM czyli dla najmłodszych drużyn w naszej drużynie, Ci młodzi chłopcy walczyli dzielnie przez cały sezon. Druga runda była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu niż pierwsza. Wielu naszych chłopaków grało na bardzo wysokim poziomie jednak słowa uznania należy skierować w kierunku Kacpra Gatrzkie, Szymona Bartosika którzy otrzymali wyrównany poziom sportowy przez całą rundę, na pewno pomogło im w tym wielu doświadczonych zawodników tak jak Michał Rutkowski, Kuba Jaroński, Bartosz Kowalski, którzy swoim doświadczeniem wnieśli spokój na boisko i pozwoli tym młodym chłopakom poczuć się pewniej na boisku" - podsumował trener Tomasz Mikusik 

.

TABELA KOŃCOWA IV LIGI WIELKOPOLSKIEJ sezonu 2018/2019: