SENIORZY: Podział punktów z Polonią Kępno

W niedzielę 16 listopada na głównym boisku Stadionu Miejskiego w Kole drużyna seniorów MKS Olimpia Koło (trener Tomasz Mikusik) rozegrała mecz 17 kolejki IV Ligi Wielkopolskiej z Polonią Kępno.

Podopieczni trenera Tomasza Mikusika początek spotkania zagrali bardzo zachowawczo, grając skutecznie w defensywnie i oczekując na szybkie kontrataki. Indywidualny błąd jednego z zawodników Olimpii, zagranie ręką w polu karny w 25 minucie poskutkowało podyktowanie rzutu karnego dla Polonii. Rzut karny skutecznie wykonał Filip Latusek.

Kolanie dość nie oczekiwanie bardzo szybko chcieli zmienić rezultat spotkania. W efekcie szybki atak i faul w polu karnym Polonii sprawdził, że sędzia tego spotkania podyktował kolejny rzut karny. "Jedenastkę" wykonywał Kacper Cieślak, jednak bramkarz obronił, ale już dobitka Dawida Zawadzkiego powędrowała do siatki rywali.

Tuż po wznowieniu gry z połowy boiska, kolejny szybki kontratak i indywidualna akcja po lewej stronie Konrada Lewandowskiego poskutkowała pięknym strzałem pod poprzeczkę. Była to 30 minuta spotkania.

Do przerwy nic się nie zmieniło. W II połowie Polonia zdecydowaniej zaatakowała, jednak bezskutecznie. Kolanie bardzo mądrze bronili się. Dopiero w 75 minucie po bardzo kontrowersyjnym zachowaniu jednego z piłkarzy Polonii, który przed polem karnym uderzył zawodnika Olimpii Koło łokciem w brzuch i zamieszaniu w polu karnym goście wyrównali.  Za uwagę zasługuje brak reakcji sędziego głównego, a także liniowego, który stwierdził, że nic widział w zamieszaniu.

Wynik końcowy nie uległ zmianie i kolanie zdobyli swój drugi punkt w tym sezonie..

  

MKS OLIMPIA Koło - POLONIA Kępno 2:2 (2:1) 

0:1 - Filip Latusek (25')

1:1 - Dawid Zawadzki (27')

2:1 - Konrad Lewandowski (30')

2:2 - Borys Wawrzyniak (75')

Skład MKS Olimpii Koło: 

Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Kacper Cieślak, Mikołaj Czajka, Kacper Gatrzkie, Konrad Lewandowski, Adam Kozajda, Adam Ciesielski, Szymon Wawrzyniak, Dawid Zawadzki (86' Wiktor Poliński), Bartosz Uliński (66' Filip Stożek)

Trener drużyny: Tomasz Mikusik 

Kierownik drużyny: Tomasz Cieślak