SENIORZY: Prowadzili 2:0, przegrali 2:5 w Pucharze Polski

W środę 3 października na głównym boisku Stadionu Leśnego w Słupcy IV-ligowa drużyna seniorów MKS Olimpii Koło (trener Tomasz Mikusik) rozegrała spotkanie ćwierćfinałowe Okręgowego Konińskiego Pucharu Polski z SKP Słupca (liga międzywojewódzka). 

Kolanie już po 36 minutach prowadzili 2:0. Należy jednak cofnąć się kilkanaście minut, gdzie o losach meczu zadecydowała interwencja bramkarza Olimpii Bartosza Kordylewskiego z 25 minuty. Według sędziego Kordylewski w sytuacji sam na sam interweniował poza linią 16 metrów, za co dostał czerwoną kartkę. W bramce kolan stanął 17-letni Szymon Bartosik, który za czasów gry w drużynach młodzieżowych był ...bramkarzem.

Gra w osłabieniu w II połowie i zmiany gospodarzy zadecydowały, że Słupca była inną drużyną niż w pierwszych 45 minutach. Słupczanie strzelili aż pięć bramek, nie tracąc żadnej i to oni awansowali do półfinału Okręgowego Konińskiego Pucharu Polski.

SKP Słupca - MKS OLIMPIA Koło 5:2 (0:2) 

0:1 - Maciej Rojewski (17')

0:2 - Mikołaj Czajka (36')

1:2 - Jakub Woźniak (50')

2:2 - Andrzej Górski (73')

3:2 - Szymon Szczęsny (80')

4:2 - Szymon Szczęsny (84')

5:2 - Łukasz Pietrzak (87')

SKŁAD MKS Olimpii Koło: 

Bartosz Kordylewski - Piotr Rutkowski, Wiktor Małecki, Mikołaj Czajka (70' Michał Rutkowski), Klaudiusz Szurgot, Sebastian Kazimierski (55' Dominik Jankowski), Szymon Bartosik, Bartosz Kowalski, Kacper Gatrzkie, Bartosz Fret (57' Kacper Kubicki), Maciej Rojewski (80' Tomasz Mikusik)

czerwona kartka:
Bartosz Kodrylewski

Trener drużyny: Tomasz Mikusik

Kierownik drużyny: Andrzej Rostkowski